Те ще ви спасят в моментите, когато няма как да излезете навън, а фантазията ви е блокирала
С тези игри не само забавлявате малките, но и развивате някои техни умения.
Снимка: Shutterstock
Понякога се чудите какво още да предложите на децата, тъй като фантазията ви е блокирала или сте се изчерпали откъм идеи. А малките видимо скучаят и очакват от вас някакво интересно занимание.
А най-лошото е, че отхвърлят и идеи, които преди са приемали с огромно желание и интерес.
В същото време няма как да излезете навън с тях точно сега или да ги заведете на място, където би им харесало.
Какво да правите в такава ситуация, за да прогоните скуката и измислите подходяща игра за малчуганите?
Предлагаме ви 2 идеи, които доказано ще ви свършат работа точно в подобни моменти. Освен това са и полезни и допълват знанията на най-малките.
Повечето деца обожават водата и игрите, свързани с вода. Може да използвате това по много хитър начин и да им осигурите едновременно забавление и знание в едно.
Напълнете малък леген с вода и дайте да детето различни дребни предмети. Те трябва да са задължително от разнообразни материали.
Целта на играта е детето да поставя във водата предметите и да наблюдава какво се случва. Някои ще останат на повърхността, други ще потънат. А ако добавите и сол, която да пусне във водата, тя ще се разтвори.
Това е начин да му обясните свойствата на различните материали, както и какво означава леко и тежко.
Съберете различни предмети, които могат да бъдат затворени: пластмасова кутийка, картонен цилиндър, стъклено шише, метална кутия… Дайте на детето и различни дребни предмети: семена, топчета, копчета и т. н.
Неговата задача е да разпредели дребните в кутиите, да ги затвори, след което заедно да откриете какви звуци издават, когато при разклащане.
Така може да му обясните и за различните свойства на звука: шумящ, подрънкващ, звънлив и др. Освен това детето ще има нови музикални инструменти, с които може да опитате да изпеете и песничка заедно.
Ако то е по-малко, бъдете до него, за да не погълне случайно някой от дребните предмети по време на играта.
Деси Тодорова по материали от C’era una mamma
Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар
Коментари